Фундамент під будинок під ключ Львів
Фундаментні роботи Львів. Будівництво приватного будинку вимагає великих часових і грошових витрат, в його конструкції дуже важливо врахувати кожну деталь, особливо при облаштуванні фундаменту. Адже саме від нього залежить надійність і довговічність будинку. У разі якщо вибір фундаменту для будинку і його зведення зроблені неправильно, це в майбутньому викличе масу проблем, вирішити які дуже складно. У світі будівництва існують різні види фундаментів під будинок, але вибирати слід аж ніяк не за порадами сусідів і друзів – не зайвою буде консультація фахівця в цій сфері.
Якщо фундамент буде будуватися під цегляний будинок, то при його виборі важливо враховувати велику вагу стін. В іншому випадку побудована основа, яка не зможе витримувати високі навантаження, незабаром викличе серйозні проблеми, на стінах з'являться тріщини і тоді споруда може зруйнуватися.
Саме тому дуже важливо правильно підібрати фундамент, який зможе витримати велику вагу. Вибирають з фундаментів плитного, стрічкового, стовпчастого і пальового типу. До кожного з них пред'являються свої вимоги, які необхідно враховувати. Тільки при їх дотриманні можна звести якісне і надійне підгрунтя під будівництво житла.
Що враховується при виборі фундаменту
Визначення фундаменту свідчить, що це несуча частина конструкції, на яку спираються стіни. Також можна сказати, що фундамент є основним компонентом будинку, який впливає на його довговічність. І якщо фундамент потріскався, значить, до його вибору або зведення підійшли неправильно. Тріщини неминуче перейдуть на стіни, що спровокує аварійний стан всього будинку. Щоб цього уникнути, необхідно враховувати всі фактори, які впливають на міцність і довговічність фундаменту при його будівництві.
Властивості грунту. Вибираючи види фундаментів для приватного будинку, саме грунт приймається за основний визначальний фактор. Тому, перш ніж почати будівництво, необхідно замовити геологічні дослідження, в ході яких геологами будуть взяті проби ґрунту. Після вивчення складу грунту будуть виявлені: рівень ґрунтових вод в залежності від сезону, пучинистість, можливість осідання. Обов'язково необхідно враховувати сейсмічність району будівництва.
Навантаження на фундамент. Це теж не менш важливий фактор при виборі фундаменту. Навантаження залежить від ваги всього будинку в цілому (несучі стіни, перегородки, покрівля і навіть меблі, якими буде обставляться житло). До уваги також необхідно взяти опорну площу фундаменту, від неї залежить тиск на грунт. Опорна площа визначається як приватне ваги на площу опори. Чим менше тиск, тим краще, але збільшення ширини фундаменту тягне за собою додаткові витрати.
Глибина закладення. При виборі глибини закладення необхідно враховувати склад ґрунту та його вологість, максимальні негативні температури в зимовий час року, рівень ґрунтових вод. Спучування грунту взимку є головною небезпекою для фундаменту, адже промерзлий грунт починає збільшуватися в обсязі, тим самим виштовхуючи його вгору. Але найбільша небезпека в тому, що це відбувається в різних місцях нерівномірно, що може призвести до зламу фундаменту. Хороша гідроізоляція і дренажна система виключать розтріскування і зменшать просідання.
Якість матеріалу. Основним компонентом фундаменту є цемент. При його виборі необхідно враховувати термін та умови зберігання, а також марку, яка повинна відповідати області застосування.
Крім перерахованих вище факторів також слід враховувати наявність поруч розташованих будівель та техногенну небезпеку. Зведення нового фундаменту посилює навантаження на грунт, що може негативно позначитися на будівлях, що стоять близько. Важливим чинником є і вибір фахівця, який допоможе вибрати тип фундаменту з урахуванням усіх вимог і правильно його спроектує.
Типи фундаментів для приватного будинку
Кожен з типів фундаменту відрізняється технологією зведення, характеристиками, умовами використання. Для житлового будівництва зазвичай застосовують такі типи фундаментів для приватного будинку:
- пальовий;
- стрічковий;
- плитний;
- стовпчастий.
Стрічковий фундамент: у чому відмінність
Конструкція являє собою стрічки, вкопані в землю, все навантаження несучих елементів будинку вони беруть на себе.
Глибину закладення стрічкового фундаменту визначають в залежності від матеріалів, з яких він будується. Улаштування стрічкового фундаменту для приватного будинку трохи відрізняється в залежності від різновиду самої стрічки. Розрізняють два основних види стрічкового фундаменту: монолітний і збірний. Перший варіант конструкції зводять відразу на ділянці, другий – збирають із залізобетонних блоків. Їх виробляють на заводах, після привозять на місце будівництва і за допомогою спеціалізованої техніки зводять збірний стрічковий фундамент.
Монолітний стрічковий фундамент – армована залізобетонна конструкція, в плані надійності і довговічності перевершує збірний тип, оскільки відрізняється більшою стійкістю до деформуючих навантажень і практично не піддається розмиттю ґрунтовими водами.
Збірний тип стрічкового фундаменту зводять не тільки з блоків, але і з бутового каменю – бутобетонний (складається з бетону і валунів). Також до збірного типу відноситься цегляний фундамент, він застосовується для будівництва будинків не більше п'яти поверхів.
Стрічкові фундаменти класифікують на два види по глибині закладення: мілкозаглиблені і конструкції глибокого закладення. Підошва мілкозаглиблених стрічкових фундаментів розміщується вище рівня промерзання грунту – на відстані 30-80 см від його поверхні. Фундаменти глибокого залягання поглиблюють на 1,5–2 м, тобто підошва розташовується нижче межі промерзання землі.
Фундаменти мілкого закладення стрічкового типу підходять для будівництва будинків не більше двох поверхів, за умови, що ґрунт на місці зведення конструкції не схильний до пучення. А ось фундаменти глибокого закладення можна використовувати в грунтах, схильних до температурного розширення.
Основною перевагою стрічкових фундаментів можна назвати порівняно невисокі витрати на будівництво, за винятком збірної конструкції з фундаментних блоків, оскільки їх вартість досить значна.
Плюси і мінуси стрічкового фундаменту з блоків ФБС
Переваги:
- короткі терміни зведення (при наявності грамотних фахівців і спеціальної техніки стрічковий фундамент з блоків будується набагато швидше монолітного);
- блоки виготовляються з високоміцного бетону у відповідності з усіма стандартами, тому фундамент з них виходить морозостійкий і здатний витримувати великі навантаження;
- кожен виріб має стабільну геометрію;
- у деяких блоках передбачені пази, що збільшують міцність конструкції;
- легко розрахувати кількість необхідного матеріалу для будівництва фундаменту;
- підходять для укладання на будь-яких грунтах.
Недоліки:
- висока ціна (на відміну від монолітного, такий фундамент обійдеться набагато дорожче);
- встановлення фундаментних блоків вимагає створення якісної гідроізоляції і закладення швів;
- монтаж можливий лише за наявності спеціальної техніки;
- потрібна якісна основа для укладання блоків;
- не виключений ризик усадки.
Незважаючи на кількість недоліків, такий вид фундаменту все ж використовується в будівництві, і досить часто.
Плитний фундамент для будинку
Монолітна плита являє собою фундамент, який займає всю площу будинку. Такий вид конструкції є досить витратним, тому що для будівництва знадобиться дуже багато бетону і арматури, однак великі вкладення виправдовуються високою надійністю плити у проблемних грунтах.
Монолітну плиту класифікують як плаваючий фундамент, всі навантаження на неї розподіляються рівномірно, що повністю виключає будь-які деформації в схильному до горизонтальних зрушень або пучинистому ґрунті.
Особливості зведення: виривається котлован потрібного розміру, готується основа, облаштовується армований пояс, після цього здійснюється його заповнення розчином.Плита не має великої товщини, проте відрізняється досить хорошою несучою здатністю і високими характеристиками міцності.
Товщину монолітної плити роблять від 30 до 100 см залежно від маси майбутнього будинку. На такому фундаменті можна будувати важкі конструкції до п'яти поверхів, а також будинки складної конструкції і великої протяжності. Технологія зведення монолітної плити в якості фундаменту дозволяє робити по її периметру деформаційні шви, завдяки яким збільшується міцність і надійність конструкції.
Недоліком тут є те, що після укладання плити можна побудувати підвал. Однак такий мінус можна компенсувати зведенням цокольного поверху. Фундамент відмінно підійде в тому випадку, якщо будівництво житла відбуватиметься на болотистому або мулистому ґрунті, а також на штучно сформованих насипах.
Пальовий фундамент
Пальові фундаменти, що використовуються у житловому будівництві, класифікуються на три види: на забивних, на гвинтових і на буронабивних палях. Конструкція на забивних палях використовується для зведення важких будинків з бетону і цегли в проблемному грунті. Забивні палі являють собою опори довжиною від 5 до 12 м, вони стійкі до великих навантажень, а в плані надійності й міцності практично не мають аналогів.
Для облаштування фундаменту на буронабивих палях потрібно бетонування пробурених в землі свердловин. У свою чергу буронабивні сваї поділяються на елементи кустарного виготовлення і промислового. Останні монтуються за допомогою мобільної бурової установки, а їх експлуатаційні характеристики практично ідентичні забивным. Палі кустароного виготовлення (є аналагами стовпчастого фундаменту) передбачають установку на глибину від 2 до 3 м за допомогою ручних бурів.
Гвинтові палі довжиною від 3 до 8 метрів занурюють у грунт шляхом загвинчування. На таких фундаментах будують легкі конструкції з дерева – каркасні будинки, котеджі з бруса або оциліндрованої колоди. Фундаменти на гвинтових палях вибирають при необхідності побудувати будинок в короткі терміни. На монтаж паль йде кілька днів і ще близько трьох днів на їх обв'язку.
Для буронабивних і забивних паль використовують плитковий або стрічковий ростверк з бетону для обв'язки, гвинтові опори обв'язують ростверком з бруса або двотавра, швелера.
Стовпчастий фундамент
Зведення стовпчастого фундаменту має на увазі розподіл опор на відстані 2-3 м один від одного по всьому периметру майбутнього будинку, стовпи обв'язуються ростверком. Стовпчастий фундамент, як і стрічковий, ділиться на збірний та монолітний. Останній являє собою забетоновану азбестоцементну трубу. Збірний зводять з блоків ФБС або цегли.
Стовпчастий фундамент обв'язують ростверком з двотаврової балки або бруса. Обв'язка необхідна для об'єднання стовпів в єдину конструкцію, що дозволяє рівномірно розподілити витікаюче від будинку навантаження і запобігти їх перекиданню.
Стовпчастий фундамент застосовують для будівництва каркасних будинків і інших легких будинків до двох поверхів у висоту. Несуча здатність стовпчастого фундаменту не витримує важкі цегляні і бетонні будинки. Крім того, цей вид фундаменту не підходить для зведення в пучинистих і рухливих грунтах.
Утеплення та гідроізоляція фундаменту
Теплоізоляції і гідроізоляції основи для будівництва приватного житла слід приділити особливу увагу. Такі роботи дуже важливі, оскільки від них залежать теплотехнічні характеристики, комфортний мікроклімат в будинку і довговічність будівлі.
Гідроізоляція необхідна для будь-якого типу фундаменту, тому що на нього постійно впливають грунтові й талі води. Найчастіше для захисту вибирають рулонну оклеєчну і рідку обмазувальну гідроізоляцію. До останньої можна віднести битумно-полімерну емульсію. При виборі рулонної обклеювальної гідроізоляції віддати перевагу краще склополотну, поліестру чи стеклотканині.
Для утеплення фундаменту застосовують: піноплекс, пінополістирол, пінополіуретан, мінеральну вату, шлак, керамзит.
Від чого залежить ціна фундаменту під будівництво будинку
Основа приймає на себе велику вагу побудованого будинку і розподіляє його рівномірно на поверхні грунту.Чим буде гірша несуча здатність грунту, і чим важче будинок, тим надійніше і міцніше повинен бути фундамент, отже, ціна на його облаштування буде вище.
Для легких будинків підходять основи пальового і стовпчастого типу, а ось для будівель, що мають велику вагу, потрібно створювати більш масивний фундамент, тут вибір віддається на користь плитного типу або стрічкового. Вартість фундаменту під будинок також залежить від його глибини, яку роблять з урахуванням промерзання грунту.
Якщо цоколь в висоту буде більше двадцяти сантиметрів, то це істотно підвищує витрати матеріалів на створення основи. У середній смузі нашої країни цоколь роблять в висоту від 45 см до 50 см. До того ж, якщо грунт на ділянці будівництва буде проблемним, то буде потрібно вдаватися до додаткових робіт: облаштування дренажної системи, за якою будуть відводитися грунтові води і якісне ущільнення грунту.
Перед початком будівництва рекомендується виконати георозвідки, що теж збільшує витрати.
Висновок
Будівництво фундаменту під будинок - це дуже важливий етап робіт, тому до його вибору та облаштування слід підходити грунтовно. Щоб заощадити власний час і сили, краще звернутися в будівельну компанію, де вам не лише порадять найбільш підходящий тип фундаменту, але і якісно його зведуть.