Проекти будинків креслення і дизайн у Львові
Проекти будинків Львів. Багато хто мріє мати власний будинок. Представляючи своє житло, ми несвідомо малюємо його планування. Підемо туди, сядемо тут. Так народжуються індивідуальні проекти сучасних будинків.
Створювати свій шедевр зодчества або вибрати готовий проект - це ваше побажання. Другий варіант буде швидше. Як правило, багато фірм пропонують різноманітні типові види, з готовим пакетом документації. Якщо ж ви зважилися створити щось своє, необхідно знайти професіоналів. Адже треба не тільки чітко промальовувати всі приміщення, а й розподілити інженерні мережі, підготувати дуже велику добірку матеріалів і юридичних документів. Це займе час, але ви станете володарем унікального котеджу. Починаючи будівництво заміського будинку, обов'язково врахуйте особливості вашої ділянки. Правильно «посаджений» будинок прикрасить його, невірно розташований - візуально зменшить площу землі, приховає природну красу і особливості. Тому вибір проекту починається з визначення місця будівництва.
Всі проекти будинків у Львові дають можливість вибрати площу будинку, яка вам необхідна. При цьому треба враховувати, що корисна площа будівлі буде значно відрізнятися від загальної.
Так, для людей, які звикли до квартир, всередині будинку іноді складно зрозуміти, куди поділися відсутні метри. Насправді, все дуже просто. Сходи, хол перед ними, площа на верхньому поверсі, яка потрапляє під скат даху, великий коридор. Тому, при виборі проекту, звертайте увагу саме на корисну площу.
Правильне планування будинку
Склад і розміри приміщень визначаються з обліку вимог до комфортного проживання всіх членів сім'ї. А саме:
- Котедж ділимо на денну та нічну зони. До денної котеджної зоні відносяться приміщення, де ви проводите велику частину часу. Це - передпокій, вітальня, кухня. Нічна зона - спальня. Тому спальні намагаються розташувати в більш тихих місцях, подалі від суєти (на другому поверсі);
- Для економії простору і мінімізації коридору столову часто поєднують із вітальнею;
- Для зручності проживання при плануванні в заміському будинку необхідно передбачити два санвузли. Це позбавить домочадців від ранкової черги в туалет або ванну кімнату;
- Комфортне житло часто асоціюється з терасою (площею в 10-15 кв.м.);
- При проектуванні будинку (якщо передбачається будівництво в 2 і більше поверхів), в плані будинку варто заздалегідь передбачити достатнє місце під сходи.
Підхід «залишу це на потім» призводить до плачевних результатів. Сходи доводиться буквально втискувати в вузький простір. В результаті - сходи виходить некомфортними для підйому або не вписується в інтер'єр приміщень. А варіант з гвинтовими сходами один з найбільш незручних.
Щоб уникнути прикрих помилок і не втратити важливі для себе моменти, замовнику потрібно все записувати. Будь-яка найдрібніша деталь, яка вилетіла з голови, може згодом призвести до дорогих переробок як проекту, так і вже побудованого за ним будинку.
Два поверхи або один
Проектування котеджів, заміських будинків часто супроводжується питанням, скільки поверхів будувати. Універсальної відповіді немає, тому що все залежить від уподобань забудовника, розмірів і форми ділянки. У будинку як в один, так і в два поверхи є плюси і мінуси. Для орієнтиру можна скористатися порадами від фахівців.
Візьмемо два будинки рівної площі: від 80 кв.м. Плюси двоповерхової будівлі:
- Площа фундаменту. У одноповерхового вона більше і, відповідно, дорожче;
- Чи не кожна ділянка дозволить звести «розпластану» по території одноповерхову будівлю;
- При однаковій площі, в одноповерховій будові кожному приміщенню дістанеться менший шматок зовнішньої стіни, а відповідно, менше можливостей організувати цікаве скління. Кімнати можуть вийти витягнутими в глибину будинку, з неправильними пропорціями;
- Покрівля, як і фундамент, в одноповерховому варіанті вийде значно дорожче;
- Немаловажливе питання - тепловтрати. Основне тепло будова втрачає через підлогу і дах, а в одноповерховому будиночку вони більші за площею.
Приділіть увагу гарним, зручним сходам, і двоповерхова будівля не доставить незручностей.
- Кожна житлова кімната може отримати гарне панорамне вікно з виходом на персональну веранду;
- Відсутність міжповерхового перекриття зменшить витрати при зведенні будівлі;
- Літнім людям простіше пересуватися по одноповерхового котеджу;
- Зовнішня компактність.
Що вибрати - мансарду або повноцінний другий поверх
Це питання - місце для зіткнення різних думок. Хтось тільки «за» мансарду , хтось вважає за краще повноцінний другий поверх. Порада одна - що подобається, то і вибирайте. Обидва рішення можуть бути цікаво реалізовані. Але мансарда повинна бути обов'язково правильно спланована, інакше в ній буде некомфортно перебувати. Висота перелому стіни і стелі на 2-му поверсі повинна знаходитися на рівні не менше 160 см. Тоді, враховуючи кут нахилу покрівлі в 45 градусів, при зрості до 185 см можна спокійно підійти до стіни, притулиться до неї плечем, і голова не буде торкатися стелі.
Мансардний поверх може бути дуже комфортним, скоси покрівлі надають йому красу та індивідуальність, він створює відчуття заміського будинку, а не міської квартири. На психіку такий дизайн стелі абсолютно не тисне.
Досвід показує, що при проектуванні будинку з мансардою замість другого поверху вартість будинку хоч знижується, але незначно, оскільки конструкція мансардного даху складніше, ніж горищних, і вимагає більш високої кваліфікації виконавців, які здійснюють проектування, будівництво котеджів.
Схеми і креслення заміського будинку
Для того, щоб навчиться розбиратися в проектах будинків, слід навчиться читати не тільки планування, але і розбиратися в схемах і кресленнях. У даній статті ми розглянемо кілька вдалих прикладів проектів будинків, і розберемо їх сильні сторони.
Затишок, спокій, неспішний ритм заміського життя - такі асоціації виникають при погляді на цей вишуканий і лаконічний котедж.
Тим часом, незважаючи на свої компактні розміри і класичні форми, цей будинок є, надзвичайно, комфортабельне і сучасне житло для сім'ї з 4-6 осіб.
Схема будинку допоможе нам краще зрозуміти його улаштування і оцінити переваги проекту. Отже, перед нами план першого поверху.
План першого поверху
З наведеної схеми видно багатофункціональне призначення приміщень, розташованих на першому поверсі. Тут знаходяться і гараж, зручно прибудований до житлового будинку, і котельня, і традиційні кухня, їдальня і вітальня.
Крім того, на першому поверсі розташована і основна спальна кімната для власників будинку, з ванною і невеликим гардеробом.
План мансардного поверху
Другий поверх - мансардний. На ньому розташовані спальні кімнати для дітей і гостей. Одна зі спалень має власну ванну кімнату, вбиральню і вихід на балкон. Тут же розташована зона відпочинку, що складається з сауни, душу і санвузла.
Ви можете прикрасити кімнату відпочинку рослинами і акваріумом, влаштувавши в ній мініатюрний зимовий сад, і таким чином отримати повноцінну зону для релаксації, яка надає відпочинок «для тіла і душі».
Ескіз заміського будинку
Для того, щоб схема заміського будинку придбала «обсяг», архітектори і дизайнери зазвичай роблять ескізи будинків з різних точок огляду (вид зліва, справа і т.ін.).
Підводячи підсумки по даному проекту, можна сказати, що, крім естетичних і стилістичних переваг, цей котедж являє собою приклад оптимального використання кожного квадратного метра площі, зручного розташування функціональних зон, щодо недорогих матеріалів, використовуваних при його будівництві, і може стати чудовим заміським житлом для сім'ї «середнього класу».
Проект невеликого дачного будиночка
Цей невеликий, «казковий» будиночок виділяється із загальної маси проектів завдяки оригінальному дизайну і виключно красивій обробці зовнішніх стін, виконаної з природного каменю.
Самі стіни будинку складені з цегли, що гарантує, що в будинку буде не холодно взимку і не жарко влітку. Внутрішнє планування приміщень виключно функціональне і дозволяє комфортно відчувати себе на відносно невеликій (100 кв. м.) площі сім'ї з 3-4 чоловік.
План першого поверху
Центральне місце займає вітальня - сама простора кімната в будинку, яка, без сумніву, стане улюбленим місцем відпочинку для всієї родини, а розташований в ній камін дозволить створити атмосферу тепла і затишку довгими зимовими вечорами.
У проекті будинку передбачено три спальні кімнати, одна - велика, для господарів, і дві спальні трохи менше, які можуть бути використані як дитячі або гостьові кімнати.
Кухня-їдальня, ванна, санвузол, і навіть винесена окремо пральня - в цьому будинку є все необхідне для комфортного життя, і в той же час немає ніяких надмірностей, які могли б спричинити непотрібні витрати.
З чого складається проект цегляного будинку?
Проектна документація котеджів включається в себе, як правило, десятки листів інформації з докладними схемами і кресленнями майбутнього будинку. Для зручності і наочності, архітектори ділять її на три великі розділи:
- архітектурний;
- конструктивний;
- інженерний.
Можуть бути й інші розділи або підрозділи, а також різні їх комбінації. Нижче ми розглянемо, що в них входить на прикладі одного проекту цегляного будинку.
Архітектурний розділ
З цього розділу зрозуміль, що план розглянутого нами цегляного будинку являє собою майже правильний прямокутник, довжина якого трохи більше ширини, що дозволяє розташувати його в будь-якому місці ділянки.
Будинок з мансардою, причому використовується тільки частина її, так як в проекті передбачена велика двосвітна вітальня площею 43,2 м2. Проект призначений для великої родини з 6-7 чоловік, так як в будинку чотири спальні, одна з них на першому поверсі, інші в мансарді.
На першому поверсі розташовуються також вітальня, кухня, кабінет-бібліотека і суміщений санвузол. Підйом на мансарду здійснюється по відкритих сходах, розміщених в вітальні. В мансарді крім трьох спалень є санвузол і ванна.
Конструктивний розділ
Конструктивний розділ розглядає вже технічні особливості будівництва майбутнього будинку. Наприклад, щодо облаштування фундаменту.
Так як від цегляних стін на грунти основи передаються значні навантаження, в даному проекті передбачені фундаменти з коротких 3-метрових буронабивних паль з залізобетонним ростверком.
Такі фундаменти особливо ефективні на грунтах, що просідають. Палі виконуються шляхом забивання бетоном попередньо пробурених свердловин діаметром 250 - 300 мм на всю глибину залягання. Палі розташовуються з кроком 2,5 - 3 метри і повинні в обов'язковому порядку бути під усіма кутами і перетинами несучих стін. Залізобетонний ростверк перетином 400х400 мм армується просторовим каркасом з 8-ми робочих стрижнів арматури класу А3 в поздовжньому напрямку.
Так як для пальового фундаменту глибина промерзання не має значення, тому що основи паль розташовані набагато нижче, ростверк можна заглибити на 40 см від планувальної позначки землі.
Зовнішні стіни виконуються з ефективної кладки товщиною 450 мм, де несучий шар кладки товщиною в цеглу - 250 мм, облицювання товщиною 120 мм і між ними шар утеплювача з мінераловатних плит товщиною 80 мм. Дві внутрішніх несучих стіни, на які спираються залізобетонні пустотні плити перекриття, виконуються з повнотілої кладки товщиною 250 мм.
Інженерний розділ
Інженерний розділ включає в себе схему розводки комунікацій по дому.
Так, в даному проекті, система опалення передбачена водяною від газового котла, встановленого в топковій. Трубна розводка передбачена з металополімерних труб прокладених в бетонній підготовці підлоги. Прилади опалення - сталеві радіатори. Водопровід виконується з поліпропіленових труб, а система каналізації з поліетиленових труб.
Електропроводки повинні бути виконані проводами з мідними жилами, прокладаються вони в спеціальних профільних плінтусах, а підводки до розеток і вимикачів - приховані під штукатуркою.
Просторі кімнати теж дуже привабливі. Але не забувайте, що опалювати їх доведеться вам, а не обслуговуючійорганізації. Порадьтеся з фахівцями, який обсяг приміщення оптимальний для ваших потреб. Наскільки відповідає він потужності опалювального обладнання, встановленого в будинку.
Будинок з цегли - завжди дуже теплий і затишний. Побудований за грамотно підібраному проекту він стане по-справжньому «родовим маєтком».