Монтаж дахів металочерепицею у Львові
Сучасні технології для вашої майбутньої покрівлі
Покрівельні роботи Львів. Сучасний дах - високотехнологічна конструкція, одним з найскладніших компонентів якої є саме покрівля. Покрівельних матеріалів на ринку представлено чимало, і розібратися в цьому розмаїтті часом досить складно. Звичайно, в такій невеликій статті просто неможливо дати докладні характеристики всіх без винятку покрівельних матеріалів, але можна хоча б коротко розглянути найбільш часто використовувані їх різновиди при проведенні покрівельних робіт.
Сучасні покрівельні матеріали - це постійно поновлена колекція нових технологій. Одним з найбільш нових на вітчизняному ринку матеріалів є полімерні мембрани ПВХ, які дозволяють швидко і якісно захистити від руйнівних впливів і утеплити плоскі покрівлі. Звичайно, покрівельні ПВХ мембрани самі по собі не утеплюють покрівлю, для цього застосовуються мінеральні покрівельні утеплювачі, але технологія укладання мембран обов'язково має на увазі і утеплення даху.
Досить широкого поширення набули полімерні бітумні матеріали. Якщо ви вирішите ближче познайомитися з цим класом, вас чекає досить багато інформації, адже вони в будівництві використовуються досить давно, але при цьому постійно удосконалюються. Полімерні бітумні матеріали використовуються для гідроізоляції як плоских, так і скатних дахів, і представлені у вигляді рулонних і штучних покрівельних матеріалів.
Ще один приклад того, як сучасні покрівельні матеріали стають логічним продовженням того, чим користувалися наші діди - черепиця. Цей покрівельний матеріал є штучним, але на відміну від черепиці традиційної, має проблеми з геометрією і відповідно - укладанням, керамічна черепиця відрізняється точними розмірами, і при укладанні дає просто чудовий результат! Сьогодні для виробництва такої черепиці використовують сучасні технології і самі різні матеріали: на ринку представлена як керамічна, так і цементно-піщана, вапняно-піщана, полімерна черепиця, металочерепиця і т.ін. Розглянемо детальніше монтаж металочерепиці.
Укладання металочерепиці Монтеррей
Працювати з металевою покрівельною черепицею не складно. Для того щоб зробити дах ефектним і одночасно довговічним, досить купити якісний матеріал, а суть роботи допоможе освоїти покрокова інструкція по монтажу металочерепиці Монтеррей.
Особливості металочерепиці типу Монтеррей
Зазвичай досвідчені майстри запевняють, що для того щоб впевнено укладати профільоване покриття, досить освоїти вирівнювання і правильне кріплення металочерепиці Монтеррей, інші операції мало чим відрізняються від установки звичайної листової профилированной покрівлі. В реальності не все так просто. Насправді металочерепиця моделі Монтеррей має свої особливості:
- Хвилеподібний профіль покриття найкращим чином підходить для покрівельного покриття. Хвиля Монтеррей з тонкої оцинкованої сталі виходить більш жорсткою і стійкою;
- Покрівля на основі покриття Монтеррей вимагає особливої уваги до якості обрешітки. Якщо в поздовжньому напрямку жорсткості листа металочерепиці цілком вистачає, то в поперек хвилі матеріал виявляється досить слабким, тому економити на контробрешітці не слід;
- Існує кілька різновидів профілю Монтеррей з різними кроком і розмірами хвилі. Різниця в характеристиках позначається насамперед на ціні покриття і на підготовці до монтажу;
- Якість і довговічність матеріалу залежать від виробника металочерепиці Монтеррей.
На сьогодні металеве покриття з фірмовим монтерреєвським профілем виготовляють десятки українських і зарубіжних компаній. Оригінальний профіль Монтеррей підробляють найчастіше, ніж будь-які інші моделі металочерепиці. В Україні можна легко зустріти Монтеррей, вироблений в Лисичанську, в полтавській глибинці або на просторах Китайської республіки. Штампується дахове покриття на сучасному обладнанні з вітчизняного металу. Тому не варто дивуватися, що куплені в різних місцях вузли до металочерепиці Монтеррей можуть просто не підійти до покрівельного покриття, і подальший монтаж покриття перетвориться в пекельні тортури. Ще одна відмінність, специфічний «черепичний» монтерреєвський малюнок поверхні відмінно підходить для дахів будівель будь-якого стилю і дизайну. Винятком з правил є сучасні техно-стиль і модерн, для таких дахів фахівці рекомендують сучасніший «шоколадний» профіль Каскаду. Багато дизайнерів не без підстав стверджують, що металочерепиці Монтеррей і Каскад є свого роду антиподами, хоча за якістю і довговічності вони повністю ідентичні.
Технічні характеристики металочерепиці Монтеррей
Наявність на ринку великої кількості генериків і копій оригінального фінського продукту часто збиває замовника з пантелику.Наприклад, цілком можливо купити металочерепицю Монтеррей з товщиною листа 0,3 мм і 0,4 мм з автентичним профілем і характерним оксамитовим полімерним покриттям.
Полегшений варіант Монтеррея
Товщина поліпшеної металочерепиці Монтеррей - 0,4 мм, що на 20% менше стандарту. Вважається, що матеріал відноситься до економ-класу, при тому, що у класичного фінського покрівельного покриття товщина металу становить 0,5 мм, без будь-яких поправок на геометрію і вторинні характеристики. Монтаж полегшеної покрівлі серйозно ускладнюється, тому виробник випускає листи укороченого розміру.
Через малу товщину лист сильно прогинається, в результаті монтаж обрешітки під металочерепицю Монтеррей доводиться робити більш щільним, з меншим кроком. Крім того, через менший розмір листа збільшується кількість стиків. Зменшити нахлест металочерепиці Монтеррей по довжині не можна з технологічних причин, інакше покрівля буде погано тримати воду. В результаті витрата покрівельного матеріалу для покриття даху одного розміру зростає в порівнянні з монтажем покрівлі з фінського металу на ті ж 20%. Прикладом полегшеного варіанту покрівельного покриття може послужити металочерепиця Монтеррей Люкс. Її основні параметри виглядають наступним чином:
- Товщина сталевого листа без цинкового покриття - 0,4 мм, з цинком - 0,45 мм;
- Розміри одного полотна 110 см в робочому розмірі, з урахуванням капілярної кромки - 118 см;
- Висота хвилі в гребені 24 мм, перевищення одному щабля над нижчестоячим поруч в листі - 15 мм;
- Крок хвилі - 350 мм, вага квадрата - 4,5 кг.
При цьому Люкс вважається досить якісним покрівельним покриттям і використовується для невеликих будівель з довжиною ската до 6 м. Металлочерепицю Монтеррей-Люкс випускають як з українського металу, так і з імпортної сировини.
Порада! Купуючи генерики металочерепиці Монтеррей, важливо точно знати, в якій країні випущений сталевий лист. Найкраще шведська або бельгійська сталь, її найчастіше імпортують для виготовлення вітчизняного покриття преміум і люкс-класу. Найгірше сталь з Південно-Східної Азії і Китаю. Монтеррей з вітчизняного металу займає проміжну позицію.
Крім того, можна зустріти пропозиції металочерепиці Супермонтеррей. Єдиною її відмінністю від звичайного Монтеррея є більш високий профіль. У Супермонтеррея середня висота гребеня становить 25 мм, а перевищення рядів - 21 мм.
Оригінальна фінська черепиця
Для порівняння можна навести характеристики класичної моделі металочерепиці Монтеррей Стандарт:
- Висота гребеня в хвилі 39 мм, крок або період 350 мм;
- Товщина металу становить 0,5 мм;
- Корисний і повний розмір в ширину становить 110 см і 118 см;
- Вага одного квадрата 4.65 кг, при цьому 275 г доводиться на цинковий захист.
Виходить, що при більш високому профілі, при більшій товщині цинку і основного металу фінський Монтеррей Стандарт всього на 150 г важче металочерепиці моделі Люкс. Це означає, що у генерика шар цинку і захисного покриття помітно тонше, і по щільності він поступається оригінальному продукту.
Розміри листа металочерепиці Монтеррей
Стандартний розмір в ширині листа становить 110 см і 118 см. Перший розмір - це робоча ширина. Другий - це повна відстань від кромки до кромки, його використовують для планування транспортування. Різниця в розмірах виникає через наявність на лівій кромці тонкої антикапіллярної канавки. Робоча ширина металочерепиці Монтеррей виходить при монтажі і перехльості вертикальних країв.
Довжина листів може коливатися від 0.5 м до 8 м, на практиці металочерепицю Монтеррей намагаються розкроїти ще перед відвантаженням на транспорт, занадто довгі полотна вкрай незручні в перевезенні, підйомі на дах і монтажі на обрешітку. Існують обмеження на розміри металочерепиці Монтеррей для покрівлі, перш за все, для верхнього листа. Як правило, скат даху зашивається двома рядами покриття.
Покрокова інструкція щодо монтажу металочерепиці Монтеррей
Підготовка до роботи починається з вибору способу укладання контробрешетування, обрешітки і порядку укладання полотна на даху. Монтаж Монтеррея не складніше будь-якого іншого матеріалу. Як зробити контробрештування
Зібраний кроквяний каркас даху необхідно перевірити на відсутність загострених трісок і деталей балок, капелюшків, які виступають, і кінців цвяхів. Все це зрізається, забивається і зашліфовується до гладкого стану поверхні.
Наступним етапом на крокви натягується полотно парогідроізоляції, його натягають з невеликим провисом і фіксують по периметру ската. Далі на крокви нашиваються рейки контробрешетування.
Порада! Щоб уникнути розриву пароізоляції в місцях монтажу контробрешетування, рекомендується попередньо наклеїти на полотно двосторонню клейову стрічку.
Рейки контробрешетування під Монтеррей набивають на крокви, не доходячи 20 см до коникової балки, це необхідно для подальшого влаштування вентиляційного зазору.
Як зробити решетування під металочерепицю Монтеррей
Після складання контробрештувальної основи приступають до монтажу горизонтальних несучих рейок або дощок. Зазвичай для формування обрешітки використовують дошку дюймовку в 10 см шириною. У цьому випадку на дошці 100 мм крок обрешітки під металочерепицю Монтеррей складе 350 мм. Першу рейку прибивають на карнизі, монтаж наступної дошки виконують з відступом в 35-40 мм, решта укладають з кроком, рівним вертикальному періоду хвилі.
Якщо крокви встановлені занадто широко, 90-100 см, то рекомендується використовувати дошку 150 мм, крок обрештування під металочерепицю Монтеррей в цьому випадку збільшують в 1,5 рази. Схема монтажу металочерепиці Монтеррей
Монтаж на бічних площинах починають від фронтонної планки для двосхилих дахів або лінії перетину з сусіднім скатом для вальмових.
Вальмові площині починають викладати з середини скату.
Яий нахлести у металочерепиці Монтеррей
Мінімальна величина перекриття двох кромок в поперечному напрямку «хвиля-хвиля» повинна бути не менше 80 мм. Перехлест двох листів металочерепиці Монтеррей в поздовжньому напрямку вибирається рівним довжині опорної кромки.
Рекомендована величина становить 130 мм. Для профілю з кроком в 400 мм нахлест збільшують до 150 мм.
Як класти металочерепицю Монтеррей
Перед початком робіт рекомендується натягнути два розмічальних шнури, один - уздовж карнизної планки, другий - по лінії розміщення верхньої кромки нижнього ряду. При плануванні рівня укладання першого ряду металочерепиці необхідно враховувати додатковий виліт нижньої кромки Монтеррея над карнизною дошкою.
Перший лист акуратно піднімають на обрешітку і ретельно вирівнюють по розмічальних шнурах і бульбашковому рівню. Полотно фіксують одним саморізом у верхній частині так, щоб можна було при необхідності підрівняти положення відносно горизонту. Другий лист Монтеррея укладається з нахлестом в одному ряду, третім починають другий ряд, монтаж четвертого виконують поряд з другим.
Перш ніж продовжувати укладання, необхідно зафіксувати саморізами покладений шар металочерепиці.
Як кріпити металочерепицю Монтеррей
Для правильного монтажу важливо дотримуватися трьохи умов:
- Саморізи необхідно вкручувати строго перпендикулярно поверхні металочерепиці, будь-який перекіс призведе до пошкодження полімерного покриття Монтеррея;
- Металочерепиця кріпиться в шаховому порядку, кожен лист притягується до дерев'яної основи з невеликим проміжком;
- Кріплення в кожен лист виконується по карнизу, фронтону, по лініях перехлесту.
Кріплення повинно встановлюватися тільки з силіконовими шайбами в поглиблення профілю. Критерієм правильного ввертання саморізу є ступінь деформації прокладки, металочерепиця не повинна «плескати», а шайба залишається лише злегка притиснутою до полотна Монтеррея.
Поради і рекомендації
Вважається, що завдяки вдалій геометрії поверхні монтаж Монтеррея може виконуватися на відносно слабкому обрештуванні. Деякі майстри примудряються укладати горизонтальні бруски тільки по лініях нахлесту рядів металочерепиці. Це неправильно, штампований метал Монтеррея, на відміну від полікарбонатного або ондулінового шиферу, володіє високою поздовжньою жорсткістю, тому при сильних поривах вітру листи металочерепиці починають плескати і розгойдувати кріплення. Тому дахове покриття повинно бути щільно притиснутим до рейок обрештування, під кожним полотном має бути не менше трьох горизонтальних рядів з брусу.