Штукатурка машинна внутрішня Львів
Машинна штукатурка Львів. Оштукатурювання стін - це обов'язковий етап будівництва, так як завдяки додатковому покриттю, поверхні вирівнюються, а їх теплоізоляційні властивості підвищуються. Якщо мова йде про невелике приміщення, то виконати цю процедуру можна за допомогою звичайного шпателя, але якщо ми говоримо про цілу квартиру або заміський будинок, то найпростіше автоматизувати роботу, якщо проводиться штукатурка стін механізована.
Механічне нанесення штукатурки на поверхні стін - швидкий спосіб їх обштукатурити. Розчин лягає акуратно і рівномірно по всій поверхні. Нанесення готує поверхню стіни під фарбування, поклейку шпалер, будь-яку внутрішню обробку.
Завдяки спеціалізованому обладнанню ви зможете значно підвищити якість роботи, яка буде виконуватися до 7 разів швидше. Крім цього, машинна штукатурка стін має масу інших плюсів.
Переваги та недоліки механізованої штукатурки
При використанні спеціальних машин для нанесення розчину, суміш замішується і подається на поверхню зі стіни під тиском, людині залишається тільки направляти апарат в потрібному напрямку. Такий варіант обробки підходить для будь-якого типу робіт, починаючи від капітальної обробки фасаду будівлі, закінчуючи нанесенням декоративного складу на стіни вітальні.
Крім цього машинна штукатурка володіє наступними перевагами:
- Завдяки такому методу нанесення складу, він буде сохнути швидше.
- Всі компоненти замісу ретельно перемішуються в спеціальній герметичній камері, завдяки чому виключається ймовірність потрапляння бульбашок повітря в штукатурку.
- Підвищується показник адгезії розчину (зчеплення зі стіною) і міцності штукатурки.
- Після обробки штукатурка не піддається усадці, фінішна обробка не потрібна.
- За один раз на поверхню можна наносити суміш товщиною до 70 мм.
- Висихання відбувається рівномірно.
- Завдяки машинній штукатурці ви заощадите більше 30% будівельної суміші.
- Устаткування можна використовувати для наливних підлог, стель, будівництва стяжок і багато чого іншого.
Якщо говорити про недоліки механізованого способу нанесення штукатурки, то можна виділити лише кілька нюансів:
- Устаткування видає багато шуму.
- Потреба у технічному обслуговуванні.
- Шланги обладнання складно чистити.
Також багато хто нарікає на високу вартість агрегатів. Однак, варто враховувати, що сьогодні у продажу є як повноцінні станції, які виконують відразу кілька функцій, так і недорогі ручні апарати, верстати та пістолети. Перші має сенс використовувати (можна взяти в оренду), якщо мова йде про обробку великих площ і масштабному будівництві. Ручне обладнання більше підійде для приватного використання.
Що краще - машинна штукатурка або ручна?
Оштукатурювання поверхонь довгий час залишалося одним з найважливіших видів будівельних робіт, головною відмінною рисою яких була трудомісткість процесу, пов'язана з необхідністю використання великої кількості ручної праці, і що дуже важливо, високопрофесійного. В іншому випадку домогтися навіть прийнятного результату досить складно.
Передові технології в галузі будівництва та ремонту не стоять на місці. Постійно розробляють нові методи і способи ремонту приміщень.
Перехід від ручної роботи з нанесення штукатурки до машинного, це дуже великий прорив сучасних будівельних технологій. Час безпосереднього ремонту в приміщенні скорочується, а якість роботи залишається на колишньому рівні. Що це таке і як відбувається процес нанесення штукатурки машинним способом, ми зараз розповімо. Технологія покриття стін гіпсо-перлітовим розчином прийшла до нас з Європи. Але Вам необхідно знати, що весь процес машинної штукатурки не робиться повністю механізованим. Всі підготовчі та остаточні роботи робляться як і раніше вручну. Механізований тільки процес приготування і нанесення штукатурки на поверхню стін і стелі.
В результаті застосування даного способу нанесення штукатурного складу на оброблювані поверхні вдається домогтися:
- істотного скорочення термінів виконання робіт (в середньому в 3-5 разів). В основному це досягається за рахунок безперервного процесу виготовлення розчину і його нанесення на поверхню, а також через зменшення кількості шарів, так як при механізації процесу, суміш можна наносити більш товстим шаром, що дозволяє швидко усувати нерівності;
- зменшення кількості ручної праці і, відповідно, скорочення витрат на його оплату, що покриває витрати на оренду штукатурної техніки в кілька разів;
- готова поверхня відрізняється практично ідеальною рівністю, при цьому забезпечується краща адгезія, через те, що розчин подається під тиском. В результаті така штукатурка позбавлена пустот, а значить, на ній рідше з'являються тріщини або відшарування;
- хоч таким чином оштукатурена поверхню і вимагає затірки, але дана операція зазнає суттєвого спрощення, так як в більшості випадків якість обробки є цілком прийнятною навіть для обклеювання стін шпалерами. Часто механізована штукатурка під фарбування використовується як базовий шар при фасадних роботах, знижуючи їх вартість і що важливо, без втрати якості;
- за рахунок того, що машинним способом вдається нанести більш товстий шар розчину, як правило, вирівняти стіни вдається відразу, чого не досягти при ручному варіанті;
- значне зменшення кількості матеріалів за рахунок того, що при приготуванні розчину він активно збагачується повітрям і, відповідно, збільшується його обсяг. При середній витраті 16 кг / м2, при ручному способі нанесення, механізований варіант дозволяє знизити ці показники до 12-13 кг / м2. Крім того, слід враховувати, що ручну штукатурку доведеться виконувати мінімум в 2 шари, а це додаткові витрати.
- З урахуванням того, що часто, для внутрішніх робіт, використовується гіпсова штукатурка машинного нанесення, то цілком можна говорити про екологічність цього способу, так як цей матеріал абсолютно безпечний і має гарну паропроникність.
Устаткування для самостійного штукатурення та затирання стін
Повністю автоматичні пристрої бувають рухливими і стаціонарними.Залежно від цього вони переміщаються або на колесах, або перевозяться в причепах. Таке обладнання вважається самим громіздким і дорогим, тому ми відразу перейдемо до більш популярних сьогодні напівавтоматичних апаратів.
Пневмолопата (хопер)
Машинна штукатурка стін і стелі за допомогою хопера (ковша-хопера) для накидання штукатурки користується великою популярністю, завдяки простоті роботи з обладнанням і низький вартості агрегату.
Пневмолопата складається зі сталевого контейнера, на дні якого розташовується 4 сопла для подачі штукатурної суміші і стільки ж отворів для повітря (розчин подається під тиском 4-6 атм). Прилад оснащений зручними ручками. Середній обсяг ковша становить 5 літрів.
Підключається хопер через шланг до компресора (на 100 і більше літрів). Продуктивність агрегату становить 35-40 м2 / ч.
Пневмопістолет
Картушний пістолет для штукатурки стін механізованим методом - це короткий ствол-форсунка з різьбленням для різних насадок. Завдяки цьому ви зможете розбризкувати розчин з різною інтенсивністю.
У верхній частині пістолета розташовується приймальня воронка (металева або пластикова). Обсяг ємності складає 5 літрів. Підключається прилад також до компресора.
На відміну від пневмолопати, картушний пістолет дозволяє виконувати більш широкий спектр робіт - не тільки чорнове вирівнювання стін, але і фактурний набризг, а також декоративне оздоблення.
Штукатурно-затирочні машини
При проведенні механізованої штукатурки стін потрібно робити затирочні роботи. Зазвичай для цього використовують штукатурно-затирочні електричні машини двох типів:
- Однодискові. Найчастіше це моделі СО-112, оснащені одним затирочним диском, який встановлюється на валу агрегату за допомогою гумової підвіски. Завдяки цьому робочий диск завжди буде знаходитися в одній площині з поверхнею, яку оштукатурюють. Крім цього однодискові штукатурно-затирочні машини мають меншу вагу і більш низький рівень вібрації.
Важливо! Машини серії СО-112 працюють від змінної мережі 200 Гц при напрузі 36 В, підключати обладнання до промислової мережі 50 Гц заборонено.
- Дводискові. Зазвичай це затиральна машина для штукатурки СО-86, яка оснащена двома алюмінієвими дисками, що працюють в різних напрямках за рахунок двоступеневого редуктора. На ці диски кріпляться 2 затирочних пласта з пінопласту або стружкового матеріалу. Штукатурно-затирочні машини цього типу мають більшу вібрацією і вагу, але більш високу частоту обертання дисків.
Визначившись з обладнанням, варто звернути увагу на тонкощі вибору суміші для штукатурення стін механізованим способом.
Які суміші підходять для машинної штукатурки стін
При механізованому нанесенні розчину зазвичай використовують два типи сумішей:
- Гіпсову. Такі розчини підходять для внутрішньої обробки. Завдяки високій пористості гіпсового матеріалу, він ідеально вирівнює стіни, завдяки чому фінішна обробка не буде потрібна. Крім цього гіпс відрізняється високою стійкістю до ударів.
- Цементно-піщану. Такі склади коштують значно дешевше, але зазвичай їх застосовують для зовнішньої обробки. Потрібно фінішна обробка.
Також суміші повинні відповідати наступним вимогам:
Розчин повинен застигати не раніше, ніж через 30 хвилин, після виключення пневмопістолету або ковша (інакше застигла суміш закупорить обладнання), схоплюватися через 40 хвилин після нанесення на стіну і остаточно висихати через 6 годин.
Розчин повинен бути досить рідким, щоб штукатурка добре проходила через шланг (для рідких складів використовуйте шланг діаметром 25 мм, а для більш густих не менше 60 мм).
У розчин необхідно додавати присадки для підвищення пластичності.
Вибравши якісну суміш, можна переходити безпосередньо до самого оштукатурення.
Технологія механізованого штукатурення
В першу чергу, варто врахувати, що машинна штукатурка стін виконується при температурі не нижче +5 ° С (оптимальною вважається 15-25 ° С) і вологості 60-65%. Якщо погода дуже спекотна, то краще відкласти роботи, так як гіпсовий або цементний розчин буде гірше зчіплюватися зі стінами.
Перш, ніж почати нанесення штукатурного розчину, очистіть оброблювану поверхню і позбудьтеся від явних нерівностей. Після цього, покрийте стіни ґрунтовкою.
Наносимо розчин
Якщо ви плануєте укладати досить товстий шар або виконуєте подібні роботи вперше, то зручніше зробити штукатурку стін по маяках. Для цього закріпіть на поверхнях металеві або дерев'яні рейки (проміжки між ними повинні бути трохи менше довжини правила).
Наноситься суміш наступним чином:
- Зачерпніть пневмопістолетом трохи розчину і включіть обладнання.
- Хопер з сумішшю необхідно тримати на відстані від 10 до 30 см від поверхні (точнішу відстань буде вказано на самому апараті).
- Струмінь розчину повинен подаватися на стіну під кутом 90 градусів, щоб розчин виходив перпендикулярно по відношенню до площини.
- Починайте наносити штукатурку з кутів і областей, де стіни стикуються.
- Слідкуйте, щоб кожний наступний шар гіпсу або цементу перекривав попередній на ½.
Вирівнювання
Суміш, нанесену на стіну, необхідно розрівняти за 30-50 хвилин, в залежності від густоти розчину і його властивостей.
Вирівнювання проводиться по маяках (якщо вони є) за допомогою шпателів і гладилок.Однак, найзручніше працювати з правилом h подібної форми.
Якщо на цьому етапі ви помітили нерівності або утворилися провали, то поглиблення необхідно закрити розчином і повторно все розрівняти.
Підрізання
Через 15-20 хвилин, після того, як поверхня буде сформована, обробіть стіни за допомогою трапецеідального правила (різака). Допустимі коливання для рівних площин становлять 2 мм на 2 погонних метра, якщо мова йде про криволінійної поверхні, то 2 мм від розміру форми шаблону.
Затирка
Через 1,5-2 години, після покриття стіни штукатуркою, змочіть поверхні водою з розпилювача (так, щоб стіни перестали блищати).
На заключному етапі виконайте затірку з допомогою СО-112 або СО-86. Якщо такого обладнання немає під рукою, то можна використовувати губчасту тертку (в цьому випадку робота буде проводитися набагато довше). Обробляти поверхню потрібно до тих пір, поки вона не стане абсолютно гладкою.
На цьому штукатурка стін механізованим способом завершена.