Стяжка машинна внутрішня Львів
Стяжка підлоги - це шар між чистовим покриттям і основою. Служить для розподілу навантаження і захисту нижчих конструкцій: трубопроводів, звукоізоляції і т.п. Розрізняють стяжка механізована і ручний варіант робіт по стягуванню. Насправді будь-яка стяжка робиться вручну. Різниця в способі замісу розчину - вручну або механізовано. Механізований заміс проводиться або на заводі, або за допомогою невеликого агрегату за місцем. Перед тим як зробити вибір, варто детальніше розглянути плюси і мінуси механізованої стяжки.
Запам'ятайте! Якість механізованого замішування гарантовано виробником, якість замісу вручну потрібно контролювати.
Навіщо робити стяжку підлоги
Влаштування стяжки застосовується з метою:
- приховати / захистити тепло- і звукоізоляцію;
- створити потрібний рівень підлоги;
- створити ухил;
- приховати трубопровідні системи;
- вирівняти поверхню нижчих підлог;
- розподілити рівномірно навантаження.
Фінішне покриття передбачає попереднє улаштування рівної, сухої, чистої основи. З цією метою роблять стяжку. Фізічні характеристики в'яжучих елементів розчинів забезпечують міцність покриття. Склад і товщина визначаються з урахуванням специфіки і навантаження при подальшій експлуатації приміщення.
Яка стяжка підлоги краще: механізована або ручна
Стяжка підлоги ручним способом
Ручна стяжка виконується традиційним способом. Її влаштування вимагає деяких фізичних витрат і, найголовніше, правильного виставлення маяків. Будівельні орієнтири дозволяють рівномірно розподіляти суміш. Старі залишки старої основи потрібно видалити.
Найбільш часто варіантом, що зустрічається, є стяжка по бетонному покриттю. Поверхня попередньо очищається від пилу, сміття. Встановлюються маяки з використанням будівельного рівня в такий спосіб:
- визначається найвища точка підлоги, що служить орієнтиром для виявлення нульової позначки;
- позначки поміщаються з використанням простої лінійки або лінійки з рівнем, вбудованим в пристосування;
- краще використовувати маяки, виготовлені з Т-образних металевих напрямних, призначені для цього виду робіт;
- орієнтири виставляють ногою вгору;
- дотримується мінімальна товщина стяжки - 30 мм.
Розмітка маяками - процес копіткий, вимагає якісного виконання, в іншому випадку покриття виявиться нерівним і зажадає додаткового вирівнювання.Тому важливо:
- грамотно розкласти напрямні для створення декількох карт (відстаней між орієнтирами);
- використовувати заздалегідь підготовлені підкладки різних параметрів для їх виставлення в єдиній площині;
- дотримуватися крок між підкладками - до 300 мм;
- для фіксації застосовувати той же розчин або гіпс;
- суміш розподілити по напрямних (враховуючи, що процедура має відношення до роботи з водою, не рекомендується застосовувати у вигляді підкладок фанеру, ДВП, картон через підвищену їх деформації під впливом високої вологості).
Як готується розчин для ручної стяжки
Для приготування суміші використовується марка цементу не нижче 400, будівельний пісок. Дотримується співвідношення двох компонентів 1 до 3. Розчин змішується в відрі міксером: в ємність засипаються інгредієнти і ретельно перемішуються звичайним будівельним кельмою. Після отримання однорідного відтінку додаємо воду до отримання потрібної консистенції.
Для безперервності процесу краще робити класичну стяжку з напарником: один безпосередньо виконує стяжку, інший замішує розчин.
Ручним методом рівняємо покриття, орієнтуючись на попередньо виставлені маяки. Протягом доби покриття схоплюється. Подальші фінішні роботи можливі після закінчення трьох-чотирьох тижнів.
Механізований спосіб стяжки підлоги
Здійснювати мокру стяжку дуже занадто багато роботи і довго через виконання більшості робочих процесів вручну. Це незручно, особливо при вирівнюванні підлоги великої площі.
З метою полегшення укладання піщано-цементного розчину в будівельній практиці перевага віддається машинній стяжці. В цьому випадку істотну частину операційних маніпуляцій виконують машини і спеціалізоване обладнання, що значно скорочує трудомісткість і тривалість роботи.
В якості сировини виступає не вологий розчин, а напівсухий, що складається з суміші піску та цементу. Вода додається при змішуванні в мінімальній кількості виключно з метою гідратації компонентів. Заміс виконується з:
- фіброволокна;
- води;
- пластифікатора;
- піску великої або середньої фракції;
- цементу (марка - 500, 400).
У товщину шар покриття досягає 8 см, цього достатньо для приховування різних комунікацій: електропроводки, опалювальних або водопровідних труб, системи нагрівальних елементів.
Механічний спосіб виробництва робіт передбачає підвищену автоматизацію.Для перемішування елементів розчину використовується будівельна спеціальна техніка: з її допомогою здійснюється виготовлення суміші, її подача до місця облаштування стяжки, шліфування і затирка покриття.
Готується розчин не заздалегідь, а перед виконанням робочого процесу. Основне обладнання на будмайданчику - пневмонагнітач. Він виконує функції бетононасоса і міксера. Всі складові суміші поміщаються в його резервуар, змішуються до потрібної консистенції і під тиском подаються до місця укладання.
Розчин надходить через гумовий шланг. Насос працює з підвищеною потужністю, що дозволяє транспортувати матеріал на відстань до 180 метрів в горизонтальному положенні.
Змішування інгредієнтів відбувається поза стінами будинку, у дворі або біля під'їзду. Не має потреби вручну піднімати на потрібний поверх готову суміш: вона буде подаватися по шлангу. Отже, кімната, в якій виконується стяжка, буде залишатися відносно чистою, без грудок будівельного розчину і пилу на стінах.
Вирівнювання поверхні здійснюється за допомогою шліфувального дискового пристрою з робочим елементом у вигляді диска. З його допомогою поверхня стає щільніше і рівніше.
Плюси і мінуси стяжки підлоги машинним способом
Переваги механізованого методу
У порівнянні з традиційними способами влаштування підлог з цементно-піщаних сумішей, напівсуха механізована стяжка - значний прорив в плані поліпшення якості покриттів, швидкості їх влаштування, технологічної сумісності з іншими будівельними технологіями. Це обумовлено рядом плюсів методу:
Швидке затвердіння.
Кількість води, яка споживається за машинного способу, мінімально, тому вода швидше випаровується і починається процес набору міцності. Ходити можна вже на наступний день.
Відсутність усадочних дефектів.
Якість основи, що твердіє, висока за рахунок знову ж невеликій кількості води в складі піщано-цементної стяжки, яка при усадці покриття швидко випаровується. Поверхня рівна і не потребує дорогого вирівнювання.
Короткий час виконання робіт.
Застосування високопродуктивного обладнання (машин) сприяє виключенню технологічних простоїв, що підвищує швидкість здійснення стяжки.
Відсутність необхідності в фінішному вирівнюванні поверхні.
Ще будучи вологою, поверхня, створена машинною стяжкою, піддається шліфуванню за допомогою затирочних дискових пристроїв. Результат - рівне, гладке покриття, на яке через 5 днів можна укладати плитку, а після повного висихання (3-4 тижні) і всі інші покриття.
Скорочення трудомісткості, підвищена автоматизація процесів.
Будівельне сучасне обладнання готує розчин, здійснює його транспортування, шліфування основи, що відноситься до безперечної переваги стяжки.
Низька вартість.
Ціна та ж, що і вручну + не потрібно дороге вирівнювання, яке необхідно при використанні класичної стяжки.
Відсутність пилу, забруднень.
Недоліки механізованого методу
В Україні нормативи по влаштуванню напівсухої стяжки відсутні. Фахівці називають цей технологічний процес «дисперсним армуванням» або «німецькою стяжкою» - в Німеччині стандарти на напівсухі розчини для заливки підлог є. Можливо відсутність державних стандартів для виконавців робіт мінусом не є. Але для замовника, що зіткнувся з неякісним виконанням будівельних послуг, наявність нормативів могло б стати вирішальним аргументом у суперечці з підрядником.
З точки зору споживача є ще кілька негативних моментів в технології влаштування машинної стяжки внутрішньої:
Неможливість виконання напівсухий стяжки своїми руками.
Домашній умілець повинен точно скласти і відміряти пропорції напівсухої суміші і ретельно перемішати всі компоненти. Удавана простота процесу оманлива, - від виконавця потрібен великий практичний досвід і наявність спеціальної техніки.
Ризик якості вихідних матеріалів.
Швидше погану якість піску або цементу можна назвати ризиком, а не недоліком технології. Але в даному випадку найважливішим фактором стяжки є гідратація, а значить мінімальні погіршення якості матеріалів можуть призвести до того, що схоплення суміші не відбудеться, а стяжка просто розсиплеться. Тому радимо ретельно вибирати підрядника для стяжки підлоги. Звертайте увагу на досвід роботи і на відгуки компанії.
Складність укладання.
Професіонали розуміють, що найважливішим властивістю розчинів і сумішей є плинність. Але напівсуха стяжка за своєю консистенцією аналогічна вологому піску, тобто плинністю не володіє. Тому укладається вона за способом складного пресування: утоптує, потім вдавлюється з пошаровим накиданням, шліфується з вібрацією. Домашні майстри, як правило, не здогадуються про таку технологію. В результаті - неміцний шар, утворення тріщин, яких в напівсухій механізованій технології бути не повинно, тому що подібна суміш не дає усадки.
Багатьох потенційних замовників відлякує висока вартість послуг по влаштуванню машинної стяжки підлог у Львові. Вони відносять високі розцінки до недоліків, але насправді це твердження не вірне. Головним аргументом на користь механізованої технології можна вважати швидкість виконання і чистоту процесу. Продуктивність методу - близько 250 кв. м підлог в робочу зміну. Цього показника не досягає жодна інша технологія улаштування чорнових підлог. Особливо актуально порівняння з «мокрим» процесом влаштування стяжки, який може розтягнутися на тижні. А економіку питання не можна прораховувати без урахування фактору швидкості будівництва.
Другий момент - підрядники не беруться за виконання незначних обсягів. Це також застаріла інформація: сьогодні на ринку обладнання з'явилися пропозиції малогабаритного обладнання для механізованої стяжки. Компанії, які використовують такі механізми, охоче виконують замовлення на улаштування підлог від 50 кв. м, - тобто в середніх за розмірами квартирах.
Технології монтажу напівсухої машинної стяжки
Технологія улаштування механізованої напівсухої стяжки не залежить від площі підлог. Етапи робіт ідентичні для житлових будинків, квартир у висотних будівлях, новобудовах та хрущовках, для виробничих приміщень або торгових центрів.
Підготовка приміщень
До підготовчого етапу відносяться:
- звільнення приміщень від сторонніх предметів;
- очищення підлог від пилу, зруйнованих фрагментів, старих покриттів;
- заповнення вибоїн, відколів, тріщин ремонтним розчином;
- підлоги розмічаються під установку маяків з метою прогнозування розподілу розчину.
Укладання підстилаючих матеріалів
Стяжка не повинна мати адгезійного контакту з основою підлог - це дозволяє їй не руйнуватися навіть при усадці плит перекриття.
Основа застеляється плівкою або звукоізоляційною мембраною - створюється «плаваючий ефект».
Монтаж демпферного стрічки
Теплове розширення напівсухих сумішей при коливанні температур в приміщенні може привести до здуття і процесу руйнування покриття підлоги. Для виключення цього небажаного ефекту на нижню частину стін наклеюється демпферна стрічка. Еластичне покриття на всю висоту шару підлог покликане компенсувати температурне розширення шару розчину.
З наклейкою стрічки завершується формування автономного «плаваючого» шару стяжки.
Формування маяків, виготовлення, подача і укладання розчину
Перша порція напівсухої суміші витрачається на влаштування маячків по попередній розмітці їх місць розташування. Ідеальний горизонт поверхні створюється з використанням нівеліра.
Далі напівсухий розчин, що надходить по шлангах пневмонагнітача, розподіляється по підлогам і розрівнюється ручним правилом.
Затирка шліфувальним дисковим обладнанням поверхні
Затирка напівсухої стяжки проводиться шліфувальною машинкою.
Поверхня при шліфуванні ущільнюється і набуває однорідність.
Нарізка деформаційних швів
Деформаційні шви нарізаються з метою зниження внутрішньої напруги в розчині при висиханні. Це попереджає розтріскування стяжки.
Шви розташовуються по осях колон (у великих приміщеннях), з поділом площині на квадрати зі стороною 6 м. У менших приміщеннях шви роблять у дверних прорізів і на розсуд виконавця робіт. Глибина швів становить третину товщини стяжки.
Монтаж фінішної основи не рекомендується починати раніше, ніж через 5 днів - при підготовці підлоги під плитку і після повного висихання - для інших покриттів.
Область застосування машинної стяжки підлоги
Високі темпи будівництва визначили необхідність механізації внутрішніх опоряджувальних робіт, в тому числі влаштування підлог. Машинна стяжка підлоги стала ефективним затребуваним рішенням, забезпечивши взаємодію із суміжними технологіями з прокладання комунікацій і декоративній обробці приміщень.
Сьогодні альтернативи машинної стяжці підлоги знайти складно. Будівельні експерти вважають, що попит на ці роботи буде постійно зростати, завдяки безлічі переваг технології.